Kontakt politiker

Kommunfullmäktiges presidium:

 

 

Jan Björkman (s), ordförande
E-post: jan.bjorkman@oktv.se 
Telefon: 0760-93 31 91

Anita Skarphagen (s), 1:e vice ordförande
E-post: anita.skarphagen@oktv.se
Telefon: 0703-66 61 98

Torsten Cairenius (m), 2:e vice ordförande
E-post: torsten.cairenius@oktv.se
Telefon: 0768-71 17 24

Kommunstyrelsens presidium:

 

 

Sara Rudolfsson (s), kommunalråd
E-post: sara.rudolfsson@olofstrom.se
Telefon: 0454-930 20

Kjell-Åke Karlsson (s), 1:e vice ordförande
E-post: kjell-ake.karlsson@olofstrom.se
Telefon: 0738-32 26 02

Rolf Jönsson (c), 2:e vice ordförande
E-post: rolf.jonsson@olofstrom.se
Telefon: 0706-46 77 99

Byggnadsnämndens presidium: 

 

 

Pirjo Veteli (s), ordförande
E-post: pirjo.veteli@oktv.se
Telefon: 0454- 991 04

Anders Johansson (s), 1:e vice ordförande
E-post: anders.johansson@edu.olofstrom.se
Telefon: 0735-12 77 69

Mats Sigfridsson (c), 2:e vice ordförande
E-post: mats.sigridsson@oktv.se
Telefon: 0706-39 05 78

Länk till information om samtliga ledamöter

Presidium Kultur- och Fritidsnämnden:

 

 

Patrik Sjöstedt (s), ordförande
E-post: patrik.sjostedt@telia.com
Telefon: 0454-410 97

Linda Rehn (s), 1:e vice ordförande
E-post: linda.rehn@hotmail.com
Telefon: 0702-69 85 59

Britta Lindgren (m), 2:e vice ordförande
E-post: alma_britta@hotmail.com
Telefon: 0709-85 17 64


Länk till information om samtliga ledamöter

Presidium Socialnämnden:

 

 

Miroslav Milurovic (s), ordförande
E-post: miroslavmilurovic@hotmail.com

Telefon: 076-791 15 52
Bostad: 0454-423 82

Anita Skarphagen (s), 1:e vice ordförande
E-post: anita.skarphagen@oktv.se
Telefon: 0703-66 61 98

Patrik Krupa (m), 2:e vice ordförande
E-post: patrik.krupa@gmail.com
Telefon: 0733-57 20 23

Länk till information om samtliga ledamöter

Presidium Utbildningsnämnden:

 

 

Michael Henriksson (s), ordförande
E-post: michael.henriksson10@gmail.com
Telefon: 0709-43 52 46

Karmen Björkman (s), 1:e vice ordförande
E-post: karmenbjorkman@gmail.com
Telefon: 0705-29 97 04

Rolf Jönsson (c), 2:e vice ordförande
E-post: rolf.jonsson@olofstrom.se
Telefon: 0706-46 77 99


Länk till information om samtliga ledamöter

 

Gruppledare i Olofströmssektionen

Arbetarpartiet Socialdemokraterna Sara Rudolfsson
Tel. 0454-930 20
Centerpartiet Rolf Jönsson
Tel. 0706-46 77 99
Liberalerna Björn Söderdahl
Tel. 0763-54 89 08
Kristdemokraterna Klavs Wix Nielsen
Tel. 0705-60 26 99
Miljöpartiet Jacek Jurkowski
Tel. 0731-40 56 45
Moderaterna Patrik Krupa
Tel. 0733-57 20 23
Sverigedemokraterna Max Nielsen
Tel. 0709-92 33 70
Vänsterpartiet

Jennie Johannesson
Tel: 0725-87 82 86

Senast uppdaterad: 04 september 2017